Zdrowy makaron z rukolą i zielonym groszkiem

Konserwowany lub gotowany zielony groszek zawiera składniki odżywcze, których nasz organizm potrzebuje do zdrowego i satysfakcjonującego życia. Pomimo tego, że groszek zielony z puszki lub gotowany traci część cennych składników odżywczych podczas procesu przetwarzania, to nawet w formie gotowanej lub konserwowej nadal zawiera żelazo, wapń oraz witaminy A i C. Dlatego połączenie zielonego groszku z rukolą jest dobrym sposób na wzmocnienie układu odpornościowego. Aby danie było jeszcze zdrowsze, polecam wybrać makaron pełnoziarnisty. Oprócz korzyści zdrowotnych makaron pełnoziarnisty ma również bogatszy smak.

SKŁADNIKI

100 g rukoli

150 g konserwowego lub gotowanego zielonego groszku

200g makaronu pełnoziarnistego

do 5 łyżek wody

sól

KROKI GOTOWANIA

ugotować makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu, aż będzie al dente;

podczas gdy makaron się gotuje, włóż rukolę i zielony groszek do rozdrabniacza i zmiel, aż oba składniki zostaną zmielone na małe kawałki. Następnie kontynuując mielenie obu składników na zmniejszonej mocy szybkowaru, stopniowo dolewaj łyżkę wody i kontynuuj w ten sposób, aż do uzyskania kremowej konsystencji;

spróbuj powstałej mieszaniny i dodaj sól w razie potrzeby. Gdy uzyskasz pożądany smak, wymieszaj mieszankę zielonego groszku i rukoli z ugotowanym makaronem.

Opis pysznego przepisu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *